Maine Coon – pielęgnacjaOd samego początku własnego istnienia, kotek takiej rasy z pewnością nie miał lekko. Traktowano go w postaci zwyczajnego osobnika kociej nacji. Jego istotnym oraz najistotniejszym powołaniem mogło być łowienie myszy. Nic więc zaskakującego, iż jego popularność w pierwszym etapie nie przekraczała obrębów miejscowości wiosek. Gdy mimo wszystko pojedynczy osobnicy takich pięknych zwierząt zostali dostrzeżeni przez sympatyków miauczącej populacji, jego liczebność zaczęła niespodziewanie rosnąć.

maine
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Co bardziej interesujące Maine coon mimo własnej ogromnej popularności a także ogromnej liczby hodowli nie odmieniły się prawie zupełnie nie tylko pod względem genetycznym ale również ogólnym. Dziś kot Maine coon pomimo własnych zaskakujących wielkości, wciąż cieszy się rosnącą popularnością za równo wśród miłośników zamieszkujących wsie oraz miasta. W czasie gorących pór roku, pupile tej rasy linieją bardzo intensywni, co mimo wszystko może przynieść hodowcom znaczne ilości odkurzania.

Warto również mieć na uwadze że zwierzęta tej rasy bardzo silnie i trwale przywiązują się do swoich opiekunów. Sympatycy kotów Maine coon twierdzą iż są one praktycznie tak wierne jak psy. Kupując czworonoga wspomnianej odmiany możemy liczyć się z faktem iż niemal w całym domu będziemy mieli kocią sierść. Jeśli nasz pupil nie opuszcza swojego domu, niezbędne będzie wielokrotne szczotkowanie zwierzaka, co trochę zmniejszy uciążliwe linienie. Według mnóstwa hodowców włosy kociaka takiej rasy znacznie rzadziej uczulają aniżeli ma to miejsce pozostałych kotów.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/k/maine-coon/Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *