Koty Syberyjskie – informacjeCzworonogi tej odmiany charakteryzuje się wspaniałym umięśnieniem a także mocą. Trudno się temu dziwić, z racji gdyż kot syberyjski zamieszkiwał pierwotnie na terenach Syberii. Łatwo jest więc sobie wyobrazić, że jego dawne życie, nie należało do najprostszych. Fakt taki ma mimo wszystko swoje dobre strony, w rzeczywistości odmiana taka, nie jest prawie wcale modyfikowana przez człowieka. Ponieważ kociak żył na terenach zamieszkałych przez osadników zubożałych i mających pozostałe kłopoty, rasa miała sposobność na samodzielne ukształtowanie.

syberyjskie
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dzięki temu zwierzak taki nie został przerasowiony, nie cierpi również na wiele wad genetycznych, tak charakterystycznych dla odmian pupili praktycznie zaprojektowanych za pomocą człowieka. Kot syberyjski posiada pewną ważną cechę. Mimo wszystko z racji swoich ogromnych rozmiarów, proces jego dorastania jest znacznie dłuższy aniżeli jest to w w odniesieniu do, czworonogów odmiennych ras. Koty takie mogą rosnąć także do ukończenia 5 roku życia. Przeciętna samiczka osiąga ciężar miej więcej 3 kilogramów, pod czas kiedy samiec może osiągać wagę również 7-8 kilogramów.

Dowolny właściciel a także opiekun takiej odmiany, powinien z pewnością pamiętać iż tej odmiany nie może być krzyżowany z żadną pozostałą rasą czy także miksem różnych odmian. Kot syberyjski jest pupilem posiadający, obfitą sierść będącą jego znaczną zaletą. Pomimo to, budowa jego włosa nie jest problematyczna dla ludzi będących alergikami. Pupile tej rasy bywają bardzo miłymi towarzyszami. Kochają kontakt z człowiekiem, a także kochają wspólne zabawy łącznie z właścicielem.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/k/syberyjskie/Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *