Koty Jawajskie – ciekawostkiKuzynami kotów Jawajskich są koty orientalne. W rzeczywistości jawajski kot jest odmianą jednego koloru kota balijskiego. Szybko zyskały sporą popularność gdyż orientalny wygląd kota, prędko zjednywał mu miłośników hodowców. Podobnie jak praktycznie każde typy należące do grupy kotów orientalnych, również i jawajski wykazuje się ogromnym temperamentem. Czworonogi takiej rasy są wyjątkowo ruchliwe, żywe i posiadają miły i radosny sposób bycia. Z powodu sporej energiczności zwierzęta takiej rasy nie będą czuć się komfortowe w miejskich mieszkaniach. Z pewnością preferują one mieszkania z możliwością spaceru po ogrodzie.

jawajski
Zdjęcie ze strony Dompict.com

Także kotki ale samce, nie odchodzą znaczną odległość od swojego miejsca zamieszkania. Są zdecydowanie tchórzami więc na pewno ten odmienny, nieznany świat będzie je zniechęcał. Wielu hodowców tych czworonogów mówi o tym, iż ich zwierzątka bez żadnego kłopotu reagują na ich głos. Jeśli zamierzamy nauczyć ukochanego pupila kilku sztuczek, nie będzie z tym większego problemu. To zwierzęta wyjątkowo chętne do nauki, a co najistotniejsze sprawia im to sporą radość. Powinno się wiedzieć, nim w rodzinnym domu zjawi się czworonóg Jawajski, że pupile tego gatunku bardzo silnie przyzwyczajają się do własnych właścicieli.

Tak więc negatywnie znoszą długie smutne godziny. Jak na zwierzaka przystało, także jawajski kot jest dosyć nieufny w stosunku do obcych. Przywiązuje się do dużej rodziny, ale zaakceptowanie kolejnych jej członków, może potrwać nieco czasu. Koty tej rasy mogą mimo wszystko nie dobrze czuć się w mieszkaniach w których przebywają dzieci. Ich głośne zabawy a także niedelikatność w w obchodzeniu się ze zwierzęciem, może być dla kota nie do przyjęcia.Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *