Kot Kartuski – poradnikOdmiana takiego czworonoga, wywodzi się z regionu czarnego kontynentu. Pierwsze okazy takiego wspaniałego zwierzęcia znalazły się w rekach pozostałych państw z powodu zakonników. To oni, powracając z misji, często brali ze sobą do europy, najczęściej była to Francja, niektóre sztuki. Ku rozpaczy sympatyków tuż po drugiej wojnie odkryto, iż kot kartuski został niemal zupełnie zdziesiątkowany. Aby odratować a tym samym także utrzymać rasę, pozostałe zwierzęta poczęto parować z przedstawicielami dwóch innych kocich ras. Kot kartuski należy do kotów nie dużej rozmiarów. Jego ciało musi być jednak umięśnione i gibkie.

kartuski
Zdjęcie ze strony Kotyrasy.pl

Z racji dużej ilości krzyżówek tego pupila z kotem brytyjskim niebieskim, barwa kociego włosa możliwa jest jest we wszelkich odmianach niebieskiego. Czworonóg Kartuski na pewno może być wspaniałym towarzyszem dla prawie dowolnej osoby, rzecz jasna pod pretekstem iż kocha ona czworonogi a także nie posiada ona na nie alergii. Kot Kartuski z racji własnego zrównoważonego usposobienia, doskonale nadaje się dla ludzi samotnych. Z pewnością zapełnią przygnębiające miesiące samotności.

Zdaniem dużej ilości wielbicieli a także posiadaczy, pupile tej rasy wyjątkowo intensywnie przyzwyczajają się do własnych właścicieli. Nie trzeba więc stresować ich częstymi wyjazdami a także tęsknotą. Warto także mieć świadomość iż dzięki swojej krótkiej sierści, będąc opiekunem czworonoga wspomnianej odmiany, nie jesteśmy zmuszeni do ciągłego sprzątania sierści z domowych kanap oraz dywanów. W ramach pielęgnacji włosa, powinniśmy poświęcić mu kilkanaście minut na tydzień, żeby uczesać jego futerko.

 Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *